Kulturní akce

28. 1. - 17. 4. 2017

Výstava Arnošt hrabě Chotek – voják, šlechtic, dvořan

Tato krátkodobá výstava, která je součástí vzdělávacího okruhu "Aristokracie: začátek konce" připomíná předposledního majitele veltruského zámku z rodu Chotků, Arnošta Chotka, od jehož úmrtí uplynulo 24. ledna přesně 90 let. Seznámíte se nejen s Arnoštovým soukromým životem, ale především s jeho vojenskou kariérou, můžete si prohlédnout jeho posmrtnou masku nebo třeba hulánskou čapku, s níž pravděpodobně bojoval u Hradce Králové.

 

8. 2. – 31. 3. 2017

Výstava Josef Kocourek: Obrazy z parků

Své obrazy ze zahrad a parků vám v zámeckém informačním centru představí výtvarník a choreograf Josef Kocourek. Salonek dekorovaný jeho díly se vám otevře již 8. února.

 

11. 3. 2017
Den s Mírou

Jste Miroslav a rád byste oslavil originálně svůj svátek? Máme pro vás malý dárek ve formě sníženého vstupného na výstavu "Váhy, míry, závaží na zámku vám ukáží", kde budou probíhat také komentované prohlídky. K Miroslavovi se mohou připojit i všichni další Mírové, Mirkové i Mirky. Akci doprovodí Zámecká restaurace a kavárna Důlek s nabídkou „Jez s Mírou“ a „Pij s Mírou“. 

Zámecká restaurace v rámci akce "Jez s mírou" nabídne tříchodové menu za zvýhodněnou cenu, kavárna Důlék bude mít pro všechny Mirky zdarma kávu dle vlastního výběru.

 

31. 3. – 1. 4. 2017
Noc s Andersenem

Vyrazte s námi do světa pohádek při Noci s Andersenem. Letos budeme nocovat s hrdiny komiksového časopisu Čtyřlístek, s Fifinkou, Bobíkem, Pinďou i Myšpulínem. Společně přespíme na zámku a zažijeme nejedno dobrodružství při hrách a četbě.

 

1. 4. 2017 od 18. hodin
Večer bez Andersena

Aby dospělým nebylo líto, že Noc s Andersenem patří pouze dětem, mohou dorazit do kavárny Důlék v zámeckém areálu na Noc bez Andersena. Ze své knihy "Život je nádherný" bude při víně, pivu i dobré kávě předčítat Tereza Boučková.

 

8. 4. 2017, 10.00 – 17.00 hodin

Jaro na zámku  

Příroda se pomalu probouzí a blíží se Velikonoce. Přijďte s námi vynést Moranu, uplést pomlázku, namalovat vajíčka nebo si jen užít jarní tržiště, kde nebudou chybět ani dobroty k zakousnutí. Děti si pak jistě zamilují živá zvířátka. Těšit se můžete na taneční vystoupení souboru Jarošáček, k poslechu zazpívá Pražský dívčí sbor.

 

22. 4. 2017

Mezinárodní den památek a sídel
V loňském roce jsme po mnoha letech spustili zámecké hodiny, letos uvedeme slavnostně do chodu jejich nové cimbály. Nebude chybět ani doprovodný program.

 

1. 5. 2017
Co nového na našem starém zámku
Jako každý rok, tak i letos vás zveme na sousedské setkání, kde si povíme, co nového se za poslední rok u nás na zámku a v přilehlém parku událo.

 

14. 5. 2017

Rodinná neděle
Máte malé děti, se kterými nemůžete na běžné prohlídky, ale přesto byste si zámek rádi prohlédli? Nebojte se k nám zavítat 14. května, chystáme totiž speciální prohlídky šité na míru rodinám s dětmi.

 

10. – 11. 6. 2017
Víkend otevřených zahrad
V rámci víkendu otevřených zahrad budete mít možnost nahlédnout do naší kuchyňské zahrady. Za jejími zdmi i v zámeckém parku pak bude probíhat speciální program – těšit se můžete na přednášky nebo koncert.

 
24. – 25. 6. 2017, 10.00 – 17.00 hodin
Slavnost růží

Přivoňte si, potěšte své oko a hlasujte pro tu nejkrásnější růži. Asi stovka těchto půvabných květin z českých růžových sadů, ale také od jednotlivců, se nastěhuje do zámecké oranžerie, kterou můžete navštívit během soboty a neděle. Přilehlá loučka se promění v drobné tržiště, nebudou chybět ani dílny a doprovodný program v podobě hudebních i divadelních vystoupení.

Pokud i vy patříte mezi vášnivé pěstitele růží, neváhejte a přihlašte své květiny na: chlupacek.tomas@npu.cz, 602 452 444

 

12. 8. 2017, 10.00 – 17.00 hodin
Dožínky hraběte Chotka
Léto patří žním, ty veltruské si připomeneme v zámecké kuchyňské zahradě. Ta se zaplní dílnami i stanovišti, kde si posekáte obilí, třeba ho i navážíte a ze získaných zrn si pak budete moci upéct placku. Děti si užijí brouzdaliště, dospělí zas stánky včetně rodinných pivovarů. Celé žně pak zakončí průvod, který slavnostně předá panu hraběti dožínkový věnec.

 

16. 9. 2017, 10.00 – 17.00 hodin
Válka bramborová
V okolí Chrámu obránců vlasti a přátel zahrad a venkova, který se nachází v parku nedaleko zámku, vzpomeneme na málo známý vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie. Nejen, že si povíme o této podivné válce, ale seznámíme se také s historií samotných brambor. Chybět nebudou bojové ukázky, bramborové hry pro děti nebo tržiště.

 
25. 11. - 17. 12. 2017
Advent na zámku

Než přijdou Vánoce, můžete si vybrat z našeho bohatého adventního programu. Ve vyzdobeném zámku vás seznámíme se šlechtickými vánočními zvyky nebo se způsoby stolování, v infocentru pak najdete adventně laděnou výstavu. Během víkendů se můžete těšit na adventní tvoření, divadelní představení či živý betlém.

25. 11. Adventní tvoření
02. 12. Mikulášská pohádka s nadílkou
09. 12. Vánoční koncert
17. 12. Živý betlém a vánoční pohádka 

Tento web byl vytvořen v systému web-rychle.cz pro nekomerční užití.